Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to miejsc szczególne w całym domu, może być to miejsce rodzinnych spotkań. U nas w domu najlepsze imprezy odbywają się w kuchni, a właściwie w tzw. części kuchennej, bo salon mamy połączony z tym miejscem.

Kuchnia w drewnie

Jakie są zasady urządzanie kuchni?

  1. Zadbaj o jak najlepsze ustawienie mebli – zasada ta dotyczy ergonomii miejsca. Trzeba wykorzystać dobrze każdą przestrzeń, szczególnie w małych kuchniach. Kuchnia jest miejscem, z którego korzysta dużo ludzi, często szafki są otwierane, a rzeczy przekładane. Zlew, zmywarka, suszarka na naczynia powinna się znajdować w miarę bliskiej odległości od siebie.
  2. Postaw na jakość – temperatura, częste użycie, woda – te czyniki przemawiają za tym, żeby meble jakie posiadasz w kuchni były wysokiej jakości. Ja osobiście jeszcze uwielbiam szafki z tzw. „cichym domykiem”
  3. Organizacja głupcze! No tak, organizacja to chyba powinna być pierwszą zasadą jak urządzić kuchnię. Zagospodarowanie miejsca, a przede wszystkim dobre ułożenie, gwarantuje Ci łatwe poruszanie się po kuchni oraz brak tracenia nerwów na szukanie czegoś
  4. Wymiary – zmierz wszystko dokładnie i określ, co jest dla Ciebie ważne. Pamiętaj, że np, długość blatów kuchennych nie powinna być mniejsza niż 40cm.  A każde zaoszczędzone 10 cm, to większa wygoda poruszania się.

 

Reklamy

2 responses to “Jak urządzić kuchnię?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s