Rośliny w mieszkaniu jakie wybrać?

Zieleń to kolor nadziei, harmonii i spokoju. Przebywanie w zielonych pomieszczaniach uspokaja nasze skołatane nerwy. Kolor ten ma wymiar także duchowy, bowiem np. w kręgu islamu ma duże znaczenia – Mahomet miał strój zielony.Nośnikiem tej barwy są przede wszystkim rośliny, które pięknie mogą dopełnić nasze wnętrze. Zalet jest mnóstwo, od kategorii czysto estetycznej do większej produkcji tlenu i czystszego powietrza w naszych mieszkaniach. Jakie rośliny są ładne i łatwe w utrzymaniu? Dzisiaj przedstawię Wam kilka moich propozycji:

1.  Zroślicha

Prawie każdy z nas ma komputer lub inny sprzęt elektroniczny w domu. Zroślicha napewno mu się przyda. Pochłania amoniak wydzielany przez drukarki i różnego rodzaju urządzenia drukujaco-kopiujące. Chroni przez to twoje błony śluzowe i skórę. Jest znana przede wszystkim z tego, że jest łatwa w utrzymaniu i szybko rośnie. Wady: lubi dużo wody, więc koniecznie często ją podlewaj.

2. Nolina

Pięknie prezentująca się roślina, znana jako “stopa słonia” ze względu na jej długą łodygę. Wąski pień prowadzi do bujnych liści, przypomina nam wakacje w ciepłym miejcu na południu Europy 🙂 Lubi dużo światła, jednak bezpośrednie nasłonecznienie jej nie służy. Jeżeli chodzi o jej podlewanie, to nie trzeba robić tego regularnie, czerpie wodę z swojego pnia. Wygląda bardzo efektownie i elegancko.

3. Skrzydłokwiat

To prawdziwy pochłaniacz szkodliwych substancji! Roślina ta jednak nie sprawdzi się w “wysuszonych mieszkaniach”, bo lubi naprawdę dużo wilgoci. Jak wygląda jego utrzymanie? Przede wszystkim jest stostunkowo łatwy w uprawie: trzeba go regularnie podlewać, lubi umiarkowane nasłonecznienie i stałą temperaturę.

4. Kaktusy

Ten kwiat jest chyba znany wszystkim. W swoim naturalnym środowisku możemy je znaleźć w ciepłym klimacie, widziałam bardzo dużo naprawdę pięknych kaktusów na Teneryfie w zeszłym roku. Występuje w różnych odmianach i rozmiarach, niektóre bardzo ładnie kwitną. Jest hiperłatwy w uprawie, nie wymaga częstego podlewania, wręcz przy dużej podaży wody może nam zwiędnąć. Naslonecznienie od umiarkowanego do dużego. Latem możemy je wystawić na świeże powietrze, np parapet, czy balkon, żeby poczuły się jak u siebie, w naturalnym otoczeniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s